Bourns PWR263S-20-1000F
Res Thick Film 100 Ohm 1% 20W ±100ppm/C TO-263 Gull Wing SMD Automotive Tube
Production
価格と在庫
データシート & ドキュメント
IHS
Datasheet4ページ5年前
JRH Electronics
Electro Sonic
element14 APAC
X-ON
在庫履歴
3か月間の傾向:
-15.22%
CADモデル
ソースeCADmCADファイル
Component Search Engine
シンボルフットプリント
3Dダウンロード
サプライチェーン
Country of OriginCosta Rica
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2009-03-30
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 months ago)
説明
20W Thick Film Resistors ±100ppm/℃ ±1% 100Ω D2PAK Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 20W, 100ohm, 250V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 4140
RES, 100R, 1%, TO263, POWER; Resistor Case Style: TO-263 (D2PAK); Resistance: 100ohm; Product Range: PWR263S Series; Voltage Rating: 250V; Resistor Element Material: Thick Film; Power Rating: 20W; Resistance Tolerance: ± 1%; Te
Resistor, Thick Film, 100 Ohm, 20W, 1%; Resistance:100Ohm; Resistance Tolerance:± 1%; Power Rating:20W; Resistor Case/Package:To-263 (D2Pak); Resistor Technology:Thick Film; Resistor Type:High Power; Product Range:Pwr263S-20 Seriesrohs Compliant: Yes |Bourns, Inc. PWR263S-20-1000F