Bourns PWR163S-25-75R0J
Res Thick Film 75 Ohm 5% 25W ±100ppm/C D-Pak Gull Wing SMD Automotive Tube
データシート & ドキュメント
Newark
Datasheet4ページ5年前
Datasheet3ページ12年前
Electro Sonic
3か月間の傾向:
-15.91%
シンボルフットプリント
ダウンロード
TraceParts
3Dダウンロード
説明
25W Thick Film Resistors ±100ppm/℃ ±5% 75Ω DPAK Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 25W, 75ohm, 250V, 5% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 3232
Res, Thick Film, 75R, 5%, 25W, To-252; Resistance:75Ohm; Resistance Tolerance:± 5%; Power Rating:25W; Resistor Case/Package:To-252 (Dpak); Resistor Technology:Thick Film; Resistor Type:High Power; Product Range:Pwr163 Series Rohs Compliant: Yes |Bourns, Inc. PWR163S-25-75R0J