Bourns PWR163S-25-1001F
Res Thick Film 1K Ohm 1% 25W ±100ppm/C D-Pak Gull Wing SMD Automotive Tube
Production
価格と在庫
データシート & ドキュメント
Master Electronics
Datasheet4ページ5年前
JRH Electronics
element14 APAC
Newark
在庫履歴
3か月間の傾向:
-28.72%
CADモデル
ソースeCADmCADファイル
SnapEDA
シンボルフットプリント
3Dダウンロード
サプライチェーン
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 months ago)
説明
25W Thick Film Resistors ±100ppm/℃ ±1% 1kΩ DPAK Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 25W, 1000ohm, 250V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 3232
Resistor, Thick Film, 1Kohm, 25W, 1%; Resistance:1Kohm; Resistance Tolerance:± 1%; Power Rating:25W; Resistor Case/Package:To-252 (Dpak); Resistor Technology:Thick Film; Resistor Type:High Power; Product Range:Pwr163 Series Rohs Compliant: Yes |Bourns, Inc. PWR163S-25-1001F