Bourns PM43-680K
General Purpose Inductor, 68uH, 10%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 1816
Obsolete
価格と在庫
データシート & ドキュメント
IHS
Datasheet1ページ18年前
Electro Sonic
DigiKey
在庫履歴
3か月間の傾向:
+0.00%
CADモデル
ソースeCADmCADファイル
Ultra Librarian
シンボルフットプリント
ダウンロード
サプライチェーン
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date1995-04-01
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2008-10-01
説明
FIXED IND 68UH 370MA 1.117 OHM
Pwr Inductor, Non-Shielded
Power Inductor; Inductor Type:Power; Inductance:68uH; Inductance Tolerance:+/- 10 %; Current Rating:370mA; Series:PM43; Package/Case:PCB Surface Mount; Core Material:Ferrite; Leaded Process Compatible:No; Mounting Type:Surface Mount RoHS Compliant: No