Bourns PM2120-1R0M-RC
Ind High Current Wirewound 1uH 20% 1KHz Iron 25.4A Box
Obsolete
価格と在庫
データシート & ドキュメント
IHS
Datasheet3ページ7年前
Newark
サプライチェーン
Country of OriginHonduras
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2006-12-11
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 1 month ago)
LTB Date2025-12-31
LTD Date2026-03-31
関連部品
Ind High Current Wirewound 1uH 20% 1KHz Iron 22.7A Box
Inductor, Toroidal /Box Rohs Compliant: Yes |Bourns Jw Miller 2100LL-1R0V-RC
Inductor, Toroidal /Box Rohs Compliant: Yes |Bourns Jw Miller 2100LL-1R0H-RC
Inductor Power Molded Wirewound 1uH 20% 18A 0.0033Ohm DCR 4040 T/R
Wurth Elektronik7443310100
Power Inductor, 1Uh, Shielded, 21A Rohs Compliant: Yes |Würth Elektronik 7443310100
Inductor Power Shielded Wirewound 1uH 20% 100KHz Metal 20A 2.9mOhm DCR 5150 Automotive T/R
説明
General Purpose Inductor, 1uH, 20%, 1 Element, Iron-Core, SMD, 1210
INDUCTOR TOROID SMD
POWER INDUCTOR, 1UH, 25.4A, 20%; Product Range:PM2120 Series; Inductance:1µH; RMS Current (Irms):25.4A; DC Resistance Max:2mohm; Inductance Tolerance:± 20%; Product Length:30.5mm; Product Width:25.4mm; Product Height:20.83mm RoHS Compliant: Yes