Bourns PM2110-5R6M-RC
Ind High Current Wirewound 5.6uH 20% 1KHz Iron 13.7A Box
データシート & ドキュメント
IHS
3か月間の傾向:
+0.00%
Introduction Date2000-10-19
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 weeks ago)
関連部品
Inductor, Toroidal /Tray Packaging Rohs Compliant: Yes |Bourns Jw Miller 2100HT-5R6H-RC
Inductor High Current Toroid 5.6uH/4uH 20% 1KHz 9.7A 0.0084Ohm DCR RDL
General Purpose Inductor, 5.6uH, 20%, 1 Element, Ferrite-Core
Wurth Elektronik744710615
WE-SD Radial Horizontal Cylinder (Open) 0.551Diax1.181L 14.00mmx30.00mm 6muH
Inductor Power Shielded Wirewound 5.6uH 20% 200KHz 12A 0.0115Ohm DCR T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 5.6uH 20% 100KHz Metal 10A 0.011Ohm DCR 5150 Automotive T/R
説明
General Purpose Inductor, 5.6uH, 20%, 1 Element, Iron-Core, SMD, 1210
Inductor Power Unshielded Toroid 5.6uH 20% 1KHz Iron 13.7A 0.005Ohm DCR Box
POWER INDUCTOR, 5.6UH, 13.7A, 20%; Product Range:PM2110 Series; Inductance:5.6µH; RMS Current (Irms):13.7A; DC Resistance Max:5mohm; Inductance Tolerance:± 20%; Product Length:30.5mm; Product Width:25.4mm; Product Height:14.48mm RoHS Compliant: Yes