Bourns PM1812-821J-RC
FIXED IND 820UH 30MA 35 OHM SMD / 820 µH Unshielded Inductor 30 mA 35Ohm Max 1812 (4532 Metric)
データシート & ドキュメント
IHS
Datasheet4ページ7年前
Master Electronics
サプライチェーン
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2006-11-22
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
関連部品
Inductor RF Chip Unshielded Wirewound 820uH 5% 796KHz 30Q-Factor 30mA 35Ohm DCR 1812 T/R
General Purpose Inductor, 820uH, 5%, 1 Element, Ferrite-Core, Reflow soldering, 4532/1812
General Purpose Inductor, 820uH, 5%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD
説明
Ind Chip Molded Bobbin Core 820uH 5% 796KHz 30Q-Factor Ferrite 30mA 1812 T/R
General Purpose Inductor, 820uH, 5%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 1812
Inductor, 820Uh, 30Ma, 5%, 2.5Mhz; Core Material:Ferrite; Dc Current Rating:30Ma; Dc Resistance Max:35Ohm; Inductance:820Μh; Inductance Tolerance:± 5%; Inductor Case Style:1812; No. Of Pins:2; Q Factor:30; Q Test Frequency:796Khz Rohs Compliant: Yes |Bourns Jw Miller PM1812-821J-RC