Bourns PEC12R-4217F-N0024
Rotary Encoder Mechanical 24 Quadrature (Incremental) Vertical
Production
価格と在庫
データシート & ドキュメント
IHS
Datasheet5ページ6年前
Burklin Elektronik
Electro Sonic
JRH Electronics
在庫履歴
3か月間の傾向:
-0.67%
CADモデル
ソースeCADmCADファイル
SnapEDA
3Dダウンロード
TraceParts
3Dダウンロード
サプライチェーン
Country of OriginMainland China
Introduction Date2013-02-08
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
関連部品
12 mm Incremental Encoder 2-Bit Quadrature 5-Pin
Bourns PEC16-4220F-S0024 Rotary Encoder Compact Design High Reliability
説明
Incremental encoder, 5 V, impulses 24, PEC12R-4217F-N0024
Rotary Position Encoder, Single, 2 Channels
Encoder /Tray Packaging |Bourns, Inc. PEC12R-4217F-N0024
PEC12R 12MM INCREMENTAL ENCODER 24 PULSE
12 mm Incremental Encoder 3-Pin