Bourns PEC12R-4025F-S0024
データシート & ドキュメント
IHS
Datasheet5ページ6年前
Farnell
Electro Sonic
Burklin Elektronik
在庫履歴
3か月間の傾向:
+43.06%
CADモデル
ソースeCADmCADファイル
Component Search Engine
シンボルフットプリント
3Dダウンロード
SnapEDA
3Dダウンロード
Ultra Librarian
ダウンロード
サプライチェーン
Country of OriginMainland China
Introduction Date2013-02-08
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
関連部品
Rotary Encoder, Mechanical, Incremental, 24 PPR, 0 Detents, Vertical, With Momentary Push Switch
説明
Incremental encoder, 5 V, impulses 24, PEC12R-4025F-S0024
Rotary Position Encoder, Single, 2 Channels
PEC12R 12MM INCREMENTAL ENCODER 24 PULSE
12 mm Incremental Encoder 5-Pin
ROTARY ENCODER MECHANICAL 24PPR
ENCODER INCRE QUAD HORIZN PC PIN
Incremental Encoder, 2Ch, 100Rpm, 5Vdc; Encoder Technology:Mechanical; Encoder Type:Incremental; Encoder Resolution:24Ppr; No. Of Detents:0 Detents; Orientation:Vertical; Push Switch:With Momentary Push Switch; Shaft Type:Flatted Endrohs Compliant: Yes |Bourns, Inc. PEC12R-4025F-S0024