Bourns PDB181-E420K-103B
Potentiometer, Carbon, 0.2W, 10000ohm, 200V, 20% +/-Tol, 1 Turn(s)
データシート & ドキュメント
JRH Electronics
Datasheet5ページ13年前
RS (Formerly Allied Electronics)
在庫履歴
3か月間の傾向:
-6.54%
関連部品
TT ElectronicsP160KNP-0QC20B10K
Potentiometer, Conductive Plastic, 0.2W, 10000ohm, 20% +/-Tol, 1 Turn(s)
TT ElectronicsP160KNP-0QD20B10K
Potentiometer, Carbon Composition, 0.1W, 10000ohm, 200V, 20% +/-Tol, 1 Turn(s)
TT ElectronicsP160KNP-0EC15B10K
説明
±20% 200mW 10kΩ Potentiometers, Variable Resistors ROHS
Res Carbon Film POT 10K Ohm 20% 0.2W(1/5W) 1(Elec)/1(Mech)Turns 6mm (29.5 X 17 X 21.5mm) Solder Lug Panel Mount
PANEL CONTROL | Bourns PDB181-E420K-103B
POT 10K OHM 1/5W CARBON LINEAR
10K¦¸ ¡À20% 200mW 17mm*17mm*21.5mm
Rotary Potentiometer, 10K, 0.2W; Track Resistance:10Kohm; No. Of Turns:1Turns; Track Taper:Linear; Power Rating:200Mw; Resistance Tolerance:± 20%; Product Range:Pdb18 Series; Potentiometer Mounting:Panel Mount; Shaft Diameter:6Mm Rohs Compliant: Yes |Bourns, Inc. PDB181-E420K-103B