Bourns PDB12-G2251-502BF
Potentiometer, Carbon, 0.08W, 5000ohm, 150V, 20% +/-Tol, 1 Turn(s)
Production
価格と在庫
データシート & ドキュメント
IHS
Datasheet3ページ6年前
Datasheet2ページ9年前
JRH Electronics
Electro Sonic
サプライチェーン
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.40.80.70
Introduction Date2006-03-07
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 months ago)
関連部品
Trimmer, Carbon, 0.1W, 5000ohm, 100V, 20% +/-Tol, 300ppm/Cel, 1 Turn(s)
Potentiometer, Carbon Composition, 0.1W, 5000ohm, 200V, 20% +/-Tol, 1 Turn(s)
Res Carbon Film POT 5K Ohm 20% 1/20W 1(Elec)/1(Mech)Turn 6mm Pin Bracket Mount/Through Hole
PT-10 Series 5 kOhm Vertical Mount Digital Potentiometer
Trimmer Potentiometer Carbon 10mm Slotted Hole PT 10 LV 5 K
説明
Panel Control - 12Mm-St-Carbon /Bulk, Bag Packaging |Bourns, Inc. PDB12-G2251-502BF
±20% 80mW 5kΩ Plugin Potentiometers, Variable Resistors ROHS
Res Carbon Film POT 5K Ohm 20% 0.08W 1(Elec)/1(Mech)Turns 6mm (31 X 14 X 20.7mm) Pin Bracket Mount/Through Hole
POT 5K OHM 0.08W CARBON LINEAR