Bourns PDA17-VN20-104BK
Potentiometer, Carbon Composition, 0.1W, 100000ohm, 200V, 20% +/-Tol, 1 Turn(s)
データシート & ドキュメント
Introduction Date2004-06-07
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 1 year ago)
関連部品
Rotary Potentiometer, Carbon, Pdb1 Series, 100 Kohm, Linear, 1, 125 Mw, Bushing Rohs Compliant: Yes
Potentiometer, Carbon, 0.08W, 100000ohm, 150V, 20% +/-Tol, 1 Turn(s)
Trimmer Potentiometer Carbon 6mm Cross Slot Hole PT 6 KV 100 K
TT ElectronicsP160KN-0QC15C100K
Potentiometer, Conductive Plastic, 0.1W, 100000ohm, 20% +/-Tol, 1 Turn(s)
Res Carbon Film Trimmer 100K Ohm 20% 0.15W 1(Elec)/1(Mech)Turn (10.3 X 6mm) Pin Thru-Hole Bulk
説明
ROTARY POTENTIOMETER, 100KOHM 20%, 100mW
RES CBNFLM POT 100K OHM 20% 1/10W 6MM PIN TH
Res Carbon Film POT 100K Ohm 20% 0.1W(1/10W) 1(Elec)/1(Mech)Turn 6mm (17 X 31.8mm) Pin Panel Mount/Through Hole