Bourns PCW1J-B24-CEB502L
Potentiometer, Conductive Plastic, 0.75W, 5000ohm, 20% +/-Tol, 1000ppm/Cel, 1 Turn(s)
Obsolete
価格と在庫
データシート & ドキュメント
IHS
Datasheet5ページ5年前
JRH Electronics
在庫履歴
3か月間の傾向:
+0.00%
サプライチェーン
Country of OriginMexico
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.40.80.70
Introduction Date2009-08-11
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
関連部品
Potentiometer, Conductive Plastic, 1W, 5000ohm, 20% +/-Tol, 1000ppm/Cel, 1 Turn(s)
Potentiometer, Conductive Plastic, 0.25W, 5000ohm, 20% +/-Tol, 1000ppm/Cel, 1 Turn(s)
TT ElectronicsP230-1FC25BR5K
Potentiometer, Conductive Plastic, 0.5W, 5000ohm, 20% +/-Tol, 1 Turn(s)
TT ElectronicsP160KNP-0FC25B5K
Potentiometer, Conductive Plastic, 0.2W, 5000ohm, 20% +/-Tol, 1 Turn(s)
TT ElectronicsP231-EC35BR5K
説明
Rotary Potentiometer, Conductive Plastic, 5 kOhm, 1Turn, Linear, 750 mW, ± 20%
Panel Mount Potentiometers Linear 20% 5Kohms 30 Detent
5K¦¸ ¡À20% 750mW ¡À1000ppm/¡æ 22.2mm*22.22mm*29.95mm
Res Conductive Plastic POT 5K Ohm 20% 0.75W(3/4W) 1(Elec)/1(Mech)Turns 6.35mm (26.47 X 29.95mm) Solder Lug Panel Mount
Potentiometers 5K 20% Sq 22mm Single Turn
POT 5K OHM 3/4W PLASTIC LINEAR