Bourns CW160808-1N8M
Inductor RF Wirewound 0.0018uH 20% 250MHz 16Q-Factor Alumina 0.7A 0.04Ohm DCR 0603 T/R
Production
価格と在庫
データシート & ドキュメント
IHS
Datasheet3ページ6年前
Electro Sonic
_legacy Avnet
DigiKey
在庫履歴
3か月間の傾向:
+0.00%
CADモデル
ソースeCADmCADファイル
Ultra Librarian
シンボルフットプリント
ダウンロード
サプライチェーン
Country of OriginMalaysia
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2001-06-01
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
説明
Inductor, alumina,1.8Nh,20+% Tol,20-% Tol,0604-Case |Bourns, Inc. CW160808-1N8M
General Purpose Inductor, 0.0018uH, 20%, 1 Element, Alumina-Core, SMD, 0604
250MHz 6GHz 700mA 16@250MHz 1.8nH 40m¦¸ ¡À20% 0603 1.65mm*1.05mm*1.2mm
CW160808 0603 (1608Metric) 0.065Lx0.041W 1.65mmx1.05mm 1.8nH
FIXED IND 1.8NH 700MA 40MOHM SMD
700mA 1.8nH ±20% 0603 Power Inductors ROHS