Bourns CR2010-JW-270ELF
Resistor, thick film, SMD 2010 (5025), 27 Ω, 0.5 W, ±5 %, CR2010-JW-270ELF
データシート & ドキュメント
IHS
Datasheet9ページ4年前
Datasheet9ページ4年前
Electro Sonic
Burklin Elektronik
Arrow Electronics
在庫履歴
3か月間の傾向:
+0.00%
サプライチェーン
Country of OriginTaiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2003-06-20
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
関連部品
PanasonicERJ-12ZYJ270U
Res Thick Film 2010 27 Ohm 5% 3/4W ±200ppm/°C Molded SMD Embossed Carrier T/R
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.75W, 27ohm, 400V, 5% +/-Tol, Surface Mount, 2010
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.5W, 27ohm, 200V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 2010
Yageo GroupRC2010JK-0727RL
750mW Thick Film Resistors 200V ±100ppm/℃ ±5% 27Ω 2010 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Yageo GroupRC2010FK-0727RL
750mW Thick Film Resistors 200V ±100ppm/℃ ±1% 27Ω 2010 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Yageo GroupAC2010FK-0727RL
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.75W, 27ohm, 200V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 2010
説明
CR2010 FIXED RESISTOR 2010 (5025Metric) Chip Resistor ±5% ±200ppm/C 27Ohm 0.5W 1/2W
27¦¸ ¡À5% 500mW ¡À200ppm/¡æ 2010 5mm*2.5mm*700¦Ìm