Bourns CM453232-221KL
Inductor Chip Wirewound 220uH 10% 796KHz 40Q-Factor Ferrite 0.1A 10Ohm DCR 1812 T/R
データシート & ドキュメント
JRH Electronics
Datasheet4ページ7年前
Electro Sonic
element14 APAC
Newark
TME
在庫履歴
3か月間の傾向:
-6.22%
CADモデル
ソースeCADmCADファイル
Component Search Engine
シンボルフットプリント
3Dダウンロード
SnapEDA
3Dダウンロード
サプライチェーン
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
関連部品
Inductor Power Unshielded Wirewound 220uH 10% 796KHz 20Q-Factor Ferrite 80mA 10.92Ohm DCR 1210 Blister T/R
TAIYO YUDENCBC2518T221K
Inductor Power Chip Wirewound 220uH 10% 796KHz Ferrite 0.11A 10.92Ohm DCR 1007 T/R
Inductor RF Molded Wirewound 220uH 10% 796KHz 40Q-Factor 0.1A 10Ohm DCR 1812 T/R
Inductor Power Unshielded Wirewound 220uH 10% 796KHz 20Q-Factor Ferrite 120mA 9Ohm DCR 1812 T/R
Ind Power Shielded Wirewound 220uH 10% 796KHz Ferrite 80mA 1210 Blister T/R
TAIYO YUDENCBC2518T221KV
Inductor PowerChip Wirewound 220uH 10% 796KHz Ferrite 0.08A 10.92Ohm DCR 1007 T/R
説明
General Purpose Inductor, 220uH, 10%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 1812
CM45 SERIES WIRE-WOUND SMD INDUCTOR W/ FERRITE CORE,220 UH +/-10% 100MA IDC Q:40
Fixed Inductor 1812 220µH ±10% 100mA 10Ω 4MHz 40@796kHz
INDUCTOR, 220UH, 4532 CASE; Inductance: 220µH; Product Range: CM453232 Series; DC Current Rating: 100mA; High Frequency Inductor Case: 1812 [4532 Metric]; Inductor Construction: Wirewound; DC Resistance Max: 10ohm; Inductance Tolerance: ± 10%; Self Resonant Frequency Min: 4MHz; SVHC: No SVHC (15-Jan-2018); Impedance Frequency: 0.796MHz; Inductor Case Style: 1812 [4532 Metric]; Operating Temperature Max: 100°C; Operating Temperature Min: -25°C