Bourns 9250A-824-RC
General Purpose Inductor, 820uH, 10%, 1 Element, Ferrite-Core
データシート & ドキュメント
IHS
Datasheet3ページ6年前
Newark
Factory Futures
DigiKey
在庫履歴
3か月間の傾向:
-1.80%
CADモデル
ソースeCADmCADファイル
SnapEDA
フットプリント
サプライチェーン
Country of OriginVietnam
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2006-12-11
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
関連部品
API Delevan1641R-824K
Inductor Power Wirewound 820uH 10% 1KHz 38Q-Factor Ferrite 0.1A 12Ohm DCR T/R
Ind Power Wirewound 820uH 10% 100KHz 32Q-Factor Ferrite 90mA T/R
Wurth Elektronik744045821
1KHz 2MHz 150mA 85mA 50@796kHz 820¦ÌH 20¦¸ ¡À10% 1812 4.5mm*3.2mm*2.9mm
General Purpose Inductor, 820uH, 10%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 1211
Ind 820.00 Uh 0.240 A 1030.00 Mohm/ Plate Rohs Compliant: Yes |Abracon AIUR-02H-821K
説明
FIXED IND 820UH 80MA 13 OHM TH
790KHz 4.2MHz 45mA 80mA 60@790kHz 820¦ÌH 13¦¸ ¡À10% 10.41mm
IND4.11X10.41MM,820UH10%0.08A, NON-SHDTHBULK, BAG PACKAGING
9250A Axial 0.162Diax0.410L 4.11mmx10.41mm 820muH
RF CHOKE, 820UH, 80MA, 10%, 4.2MHZ
RF CHOKE, 820UH, 80MA, 10%, 4.2MHZ; Inductance:820µH; Inductance Tolerance:± 10%; DC Resistance Max:13ohm; Self Resonant Frequency:4.2MHz; DC Current Rating:80mA; Q Factor:60; Inductor Case Style:Axial Leaded; No. of Pins:2
Rf Choke, 820Uh, 80Ma, 10%, 4.2Mhz; Rango De Producto:Serie 9250A; Inductancia:820Μh; Inductancia, Tolerancia:± 10%; Resistencia Dc Máx.:13Ohm; Intensidad Nominal Dc:80Ma; Frecuencia De Autoresonancia Mín.:4.2Mhz; Factor Q:60 |Bourns Jw Miller 9250A-824-RC