Bourns 9250A-274-RC
Ind RF Choke Shielded/Molded 270uH 10% 790KHz 55Q-Factor Ferrite 115mA AXL Bag
データシート & ドキュメント
IHS
Datasheet3ページ6年前
Newark
Factory Futures
DigiKey
在庫履歴
3か月間の傾向:
-0.41%
Introduction Date2006-12-11
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
関連部品
API Delevan1641-274K
Inductor, RF Coil; 270muH; Thru Hole; +/-10%; 120mA; 5.80 Ohms DCR; 0.410In.L; 0.162In.
API Delevan1641R-274K
General Purpose Inductor, 270uH, 10%, 1 Element, Ferrite-Core
API DelevanS1812R-274K
FIXED IND 270UH 135MA 11 OHM SMD / 270 μH Shielded Inductor 135 mA 11Ohm Max 1812 (4532 Metric)
General Purpose Inductor, 270uH, 10%, 1 Element, Ferrite-Core, Reflow soldering, 4532/1812
General Purpose Inductor, 270uH, 10%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 1812
説明
FIXED IND 270UH 115MA 5.8 OHM TH
790KHz 7MHz 70mA 115mA 55@790kHz 270¦ÌH 5.8¦¸ ¡À10% ,D4.1XL10.4MM 10.41mm
9250A Axial 0.162Diax0.410L 4.11mmx10.41mm 270muH
Rf Choke, 270Uh, 115Ma, 10%, 7Mhz; Rango De Producto:Serie 9250A; Inductancia:270Μh; Inductancia, Tolerancia:± 10%; Resistencia Dc Máx.:5.8Ohm; Intensidad Nominal Dc:115Ma; Frecuencia De Autoresonancia Mín.:7Mhz; Factor Q:55 |Bourns Jw Miller 9250A-274-RC