Bourns 5900-330-RC
Ind High Current Choke Bobbin Core 33uH 10% 1KHz Ferrite 4A AXL
Production
価格と在庫
データシート & ドキュメント
IHS
Datasheet2ページ7年前
Newark
Electro Sonic
在庫履歴
3か月間の傾向:
-2.42%
CADモデル
ソースeCADmCADファイル
SnapEDA
フットプリント
3Dダウンロード
Ultra Librarian
シンボルフットプリント
ダウンロード
サプライチェーン
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2006-12-11
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
関連部品
Inductor Power Drum Core 33uH 10% 1KHz Ferrite 4A 0.04Ohm DCR RDL
Inductor Power Drum Core 33uH 10% 10KHz Ferrite 5.2A 0.051Ohm DCR RDL
Ind Power 33uH 10% 1KHz Ferrite 4.83A Axial Bulk
Inductor Power Unshielded Wirewound 33uH 10% 1KHz Ferrite 2.6A 0.1Ohm DCR T/R
API Delevan4590-333K
General Purpose Inductor, 33uH, 10%, 1 Element, Ferrite-Core
Inductor Power Unshielded Wirewound 33uH 10% 1KHz 25Q-Factor Ferrite 1.5A 0.12Ohm DCR T/R
説明
CHOKE, 33UH, +10%, AXIAL; Product Range:5900 Series; Inductance:33µH; DC Current Rating:4A; DC Resistance Max:32mohm; Inductance Tolerance:± 10%; Case Dimensions:11.5mm x 22.86mm RoHS Compliant: Yes
CHOKE, 33UH, ±10%, AXIAL; Inductance:33µ; CHOKE, 33UH, ±10%, AXIAL; Inductance:33µH; Inductance Tolerance:± 10%; DC Resistance Max:0.032ohm; DC Current Rating:4A; Inductor Case Style:Axial Leaded; No. of Pins:2; Body Material:Ferrite; Core Material:Ferrite; Current Rating:4A