Bourns 4612X-102-102LF
12-SIP Array/network Resistor 4600X 1.198LX0.098W 30.43MMX2.49MM 1.5W 1 Kohm ±100PPM/C
データシート & ドキュメント
Newark
Datasheet3ページ5年前
Electro Sonic
在庫履歴
3か月間の傾向:
+138%
関連部品
Res Thick Film NET 1K Ohm 2% 1.25W ±100ppm/°C ISOL Conformal 10-Pin SIP Pin Thru-Hole Bulk
Res Thick Film NET 1K Ohm 2% 0.88W ±100ppm/C BUS Conformal Coated 7-Pin SIP Pin Thru-Hole Bulk
6-SIP ARRAY/NETWORK RESISTOR 4600M 0.598Lx0.098W 15.19mmx2.49mm 900mW 1kOhm ±100ppm/C
CTS Components77061102P
Res Thick Film NET 1K Ohm 2% 0.8W ±100ppm/C BUS Conformal Coated 6-Pin SIP Pin Thru-Hole Bulk
CTS Components77081102P
Res Thick Film NET 1K Ohm 2% 1.1W ±100ppm/C BUS Conformal Coated 8-Pin SIP Pin Thru-Hole Bulk
説明
Array/Network Resistor, Isolated, Metal Glaze/thick Film, 1.5W, 1000ohm, 100V, 2% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
RESISTOR, RES ARRAY, 1KOHM, ±2%, SIP; Resistance:1kohm; Resistance Tolerance:± 2%; Power Rating per Element:200mW; Voltage Rating:100V; Temperature Coefficient:± 100ppm/°C; No. of Elements:6; Resistor Case Style:SIP; Series:4600X
Resistor, Resistor Array, 1Kohm, ±2%, Sip; Resistance:1Kohm; Network Circuit Type:Isolated; No. Of Resistors:6Resistors; Resistor Case/Package:Sip; Resistance Tolerance:± 2%; Voltage Rating:100V; Power Rating Per Resistor:200Mw Rohs Compliant: Yes |Bourns, Inc. 4612X-102-102LF