Bourns 4610X-102-101LF
Resistor Thick Film NET 100 Ohm 2% 1.25W ±100ppm/C ISOL Conformal 10-Pin SIP Pin Thru-Hole Bulk
データシート & ドキュメント
Newark
Datasheet3ページ5年前
RS (Formerly Allied Electronics)
Jameco
Electro Sonic
Farnell
在庫履歴
3か月間の傾向:
-28.60%
CADモデル
ソースeCADmCADファイル
Ultra Librarian
シンボルフットプリント
ダウンロード
Introduction Date1999-05-16
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 weeks ago)
関連部品
Resistor Thick Film NET 100 Ohm 2% 1W ±100ppm/°C Isolated 8-Pin SIP Pin Thru-Hole Bulk
8-SIP ARRAY/NETWORK RESISTOR 4600X 0.798Lx0.098W 20.27mmx2.49mm 1W 100Ohm ±100ppm/C
Res Thick Film NET 100 Ohm 2% 3/4W ±100ppm/°C BUS Conformal 6-Pin SIP Pin Thru-Hole Bulk
CTS Components77063101P
Array/Network Resistor, Isolated, Metal Glaze/Thick Film, 0.8W, 100ohm, 50V, 2% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
説明
10-SIP ARRAY/NETWORK RESISTOR 4600X 0.998Lx0.098W 25.35mmx2.49mm 1.25W 100Ohm ±100ppm/C
Array/Network Resistor, Isolated, Metal Glaze/thick Film, 1.25W, 100ohm, 100V, 2% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
5 ±2% 100Ω 300mW ±100ppm/℃ SIP-10-2.54mm Resistor Networks, Arrays ROHS
RESISTOR NETWORK, 100R; Resistance: 100ohm; Product Range: 4600X Series; No. of Elements: 5Elements; Network Circuit Type: Isolated; Resistor Case Style: SIP; No. of Pins: 10Pins; Voltage Rating: 100V; Power Rating per Element:
Resistance:100Ohm; Network Circuit Type:Isolated; No. Of Resistors:5Resistors; Resistor Case/Package:Sip; Resistance Tolerance:± 2%; Voltage Rating:100V; Power Rating Per Resistor:300Mw; Temperature Coefficient:± 100Ppm/°C Rohs Compliant: Yes |Bourns, Inc. 4610X-102-101LF.