Bourns 4610X-101-105LF
Res Thick Film NET 1M Ohm 2% 1.25W ±100ppm/C BUS Conformal Coated 10-Pin SIP Pin Thru-Hole Bulk
Production
価格と在庫
データシート & ドキュメント
Newark
Datasheet3ページ5年前
RS (Formerly Allied Electronics)
Jameco
3か月間の傾向:
+2.45%
CADモデル
ソースeCADmCADファイル
SnapEDA
3Dダウンロード
Ultra Librarian
シンボルフットプリント
ダウンロード
Introduction Date1999-05-16
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 weeks ago)
関連部品
Res Thick Film NET 1M Ohm 2% 1.13W ±100ppm/C BUS Conformal Coated 9-Pin SIP Pin Thru-Hole Bulk
8-SIP ARRAY/NETWORK RESISTOR 4600X 0.798Lx0.098W 20.27mmx2.49mm 1W 1MOhm ±100ppm/C
Res Thick Film NET 1M Ohm 2% 3/4W ±100ppm/°C BUS Conformal 6-Pin SIP Pin Thru-Hole Bulk
CTS Components77081105P
Array/Network Resistor, Bussed, Metal Glaze/Thick Film, 1.1W, 1000000ohm, 100V, 2% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount, 8010
CTS Components77083105P
Array/Network Resistor, Isolated, Metal Glaze/Thick Film, 1.1W, 1000000ohm, 50V, 2% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
説明
Array/Network Resistor, Bussed, Metal Glaze/thick Film, 1.25W, 1000000ohm, 100V, 2% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
RESISTOR, NTWRK,1M OHMS, BUSSED, EPOXY RESIN, CONFORMAL SIP,1.25W,2%,100V,10P
9 ±2% 1MΩ 200mW ±100ppm/℃ SIP-10-2.54mm Resistor Networks, Arrays ROHS
RESISTOR NETWORK, 1M; Resistance: 1Mohm; Product Range: 4600X Series; No. of Elements: 9Elements; Network Circuit Type: Bussed; Resistor Case Style: SIP; No. of Pins: 10Pins; Voltage Rating: 100V; Power Rating per Element: 200mW
Res N/W, Bussed, 1M, 2%, 100V, Sip; Resistance:1Mohm; Network Circuit Type:Bussed; No. Of Resistors:9Resistors; Resistor Case/Package:Sip; Resistance Tolerance:± 2%; Voltage Rating:100V; Power Rating Per Resistor:200Mw Rohs Compliant: Yes |Bourns, Inc. 4610X-101-105LF