Bourns 4606X-102-151LF
Resistor, 150 ohms, 0.75 W, 2 %, 100 V (Max.), 100 ppm/ DegC | Bourns 4606X-102-151LF
Production
価格と在庫
データシート & ドキュメント
Newark
Datasheet3ページ5年前
Datasheet2ページ16年前
RS (Formerly Allied Electronics)
Electro Sonic
在庫履歴
3か月間の傾向:
-0.61%
サプライチェーン
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.50
Introduction Date1999-05-16
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 weeks ago)
関連部品
Array/Network Resistor, Isolated, Metal Glaze/thick Film, 1.25W, 150ohm, 100V, 2% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
Resistor Thick Film NET 150 Ohm 2% 1W ±100ppm/C ISOL Conformal 8-Pin SIP Pin Thru-Hole Bulk
Res Thick Film NET 150 Ohm 2% 1.13W ±100ppm/C BUS Conformal Coated 9-Pin SIP Pin Thru-Hole Bulk
Res Thick Film NET 150 Ohm 2% 0.75W(3/4W) ±100ppm/C BUS Conformal Coated 6-Pin SIP Pin Thru-Hole Bulk
説明
3 ±2% 150Ω 300mW ±100ppm/℃ SIP-6-2.54mm Resistor Networks, Arrays ROHS
Array/Network Resistor, Isolated, Metal Glaze/thick Film, 0.75W, 150ohm, 100V, 2% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount, 6010
Resistance:150Ohm; Network Circuit Type:Isolated; No. Of Elements:3Elements; Resistor Case Style:Sip; No. Of Pins:6Pins; Resistance Tolerance:± 2%; Voltage Rating:100V; Power Rating Per Element:300Mw; Product Range:4600X Series Rohs Compliant: Yes |Bourns 4606X-102-151LF.