Bourns 3549S-1BA-102B
Potentiometer, Wire Wound, 2W, 1000ohm, 3% +/-Tol, 50ppm/Cel, 10 Turn(s)
Production
価格と在庫
データシート & ドキュメント
Master Electronics
Datasheet6ページ6年前
Datasheet5ページ11年前
Arrow Electronics
在庫履歴
3か月間の傾向:
-0.40%
サプライチェーン
Country of OriginMexico
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.31.00.00
Introduction Date2007-02-09
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
関連部品
Wire-wound potentiometer, 10 turns, 1 kΩ, 2 W, linear, solder lug, 3549S-1AA-102A
POTENTIOMETER WIREWOUND 1 KOHMS 10 TURNS 536 SERIES
7/8" (22.2 mm) Multi Turn Wirewound Potentiometer - 533: 3 Turns / 534: 10 Turns / 535: 5 Turns
説明
±3% ±50ppm/℃ 2W 1kΩ Potentiometers, Variable Resistors ROHS
Res Wirewound POT 1K Ohm 3% 2W 10(Elec)/10(Mech)Turns 6.35mm (40.43 X 22.48 X 27.5mm) Solder Lug Panel Mount Tray
PRECISION POTENTIOMETER, 10-TURN
PRECISION POT-7/8, 22MM, DIA, 10T, WWTRAY PACKAGING
POT 1K OHM 2W WIREWOUND LINEAR
1K¦¸ ¡À3% 2W ¡À50ppm/¡æ 40.43mm*27.5mm
Rotary Potentiometer, 1K, 2W; Track Resistance:1Kohm; No. Of Turns:10Turns; Track Taper:Linear; Power Rating:2W; Resistance Tolerance:± 3%; Product Range:3549 Series; Potentiometer Mounting:Bushing Mount; Shaft Diameter:6.35Mm Rohs Compliant: Yes |Bourns, Inc. 3549S-1BA-102B