Bourns 3543S-1-103L
Linear Rotary Potentiometer 10000 Ohms Plus or Minus 5 Percent Tolerance 1W Max IP40
Production
価格と在庫
データシート & ドキュメント
IHS
Datasheet3ページ6年前
Datasheet2ページ14年前
Factory Futures
Burklin Elektronik
RS (Formerly Allied Electronics)
在庫履歴
3か月間の傾向:
-52.69%
サプライチェーン
Country of OriginMexico
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.31.00.00
Introduction Date2007-02-08
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 weeks ago)
関連部品
Linear Rotary Potentiometer 10000 Ohms Plus or Minus 3 Percent Tolerance 1W Max IP50
Linear Rotary Potentiometer 10000 Ohms Plus or Minus 5 Percent Tolerance 1W Max
Potentiometer, Wire Wound, 2W, 10000ohm, 5% +/-Tol, 50ppm/Cel
Potentiometer, Wire Wound, 1W, 10000ohm, 100V, 5% +/-Tol, 20ppm/Cel, 3 Turn(s)
POTENTIOMETER WIREWOUND 10 KOHMS 10 TURNS 536 SERIES
Potentiometer, Cermet, 1W, 10000ohm, 100V, 5% +/-Tol, 1 Turn(s)
説明
Precision potentiometer, 3 turns, 10 kΩ, 1 W, linear, solder lug, 3543S-1-103L
POTENTIOMETER WIREWOUND 10 KOHMS 3 TURNS PWR 1W SHAFT DIA 0.2497 IN 3543 SERIES
Potentiometer, Wire Wound, 1W, 10000ohm, 5% +/-Tol, 50ppm/Cel, 3 Turn(s)
Wirewound Potentiometer, 10Kohm, 5%, 1W; Track Resistance:10Kohm; No. Of Turns:3Turns; Track Taper:Linear; Power Rating:1W; Resistance Tolerance:± 5%; Product Range:3543 Series; Potentiometer Mounting:Panel Mount; No. Of Gangs:1 Rohs Compliant: Yes |Bourns, Inc. 3543S-1-103L