Bourns 3310Y-001-202L
Potentiometer, Conductive Plastic, 0.25W, 2000ohm, 20% +/-Tol, 1000ppm/Cel, 1 Turn(s)
データシート & ドキュメント
IHS
Datasheet6ページ3年前
RS (Formerly Allied Electronics)
Newark
Farnell
Electro Sonic
在庫履歴
3か月間の傾向:
+4.52%
CADモデル
ソースeCADmCADファイル
Component Search Engine
サプライチェーン
Country of OriginMexico
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.40.80.70
Introduction Date2006-08-18
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
関連部品
Potentiometer, Conductive Plastic, 0.25W, 2000ohm, 20% +/-Tol, 1000ppm/Cel, 1 Turn(s), 3820
TT ElectronicsP160KNPD-2QC25B2K
Potentiometer, Conductive Plastic, 0.2W, 2000ohm, 20% +/-Tol, 1 Turn(s)
PanasonicEVMAASA00B23
Res Cermet Trimmer 2K Ohm 25% 3/10W 1Turn 3.6mm (7.8 X 6.9 X 7.6mm) Pin Thru-Hole Ammo Pack
TE Connectivity / Citec416XA202P
Res Cermet Trimmer 2K Ohm 25% 1/5W 1(Elec)/1(Mech)Turn (6.8 X 7.45 X 8.4mm) Pin Thru-Hole
説明
POTENTIOMETER CONDUCTIVE PLASTIC 2K POWER 0.25W SHAFT DIA 0.125IN 3310 SERIES
Rotary Potentiometer, Sealed Panel Control, 3310Y Series, 2 Kohm, Linear, 1, 250 Mw, Panel Rohs Compliant: Yes |Bourns, Inc. 3310Y-001-202L
Res Conductive Plastic POT 2K Ohm 20% 0.25W(1/4W) 1(Elec)/1(Mech)Turns 3.18mm (9.53 X 9.53 X 17.88mm) Pin Panel Mount/Through Hole