Bourns 3290H-1-103
Resistor Wirewound Trimmer 10k Ohm 5% 1 Watt 25 Turn 1.52mm Pin Through Hole Tube
Production
価格と在庫
データシート & ドキュメント
Newark
Datasheet2ページ7年前
Electro Sonic
element14 APAC
Factory Futures
Jameco
在庫履歴
3か月間の傾向:
+12.39%
サプライチェーン
Country of OriginMexico
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.31.00.00
Introduction Date2003-02-12
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
関連部品
Resistor Trimmer 10k Ohm 5% 1 Watt 25 Turn 2.03mm Pin Through Hole Tube
Trimming Potentiometer,1/2"square, wirewound,10K Ohms |Bourns, Inc. 3250W-66-103
Trimmer, Wire Wound, 1W, 10000ohm, 5% +/-Tol, 50ppm/Cel, 25 Turn(s)
説明
Multi-Turn Trimmer Potentiometers 3/8 10Kohms Sealed Horizontal Adjust 5%
TRIMMER POTENTIOMETER, 10KOHM 25TURN THROUGH HOLE
TRIMMER POTENTIOMETER, 10KOHM 25TURN THR; TRIMMER POTENTIOMETER, 10KOHM 25TURN THROUGH HOLE; Track Resistance: 10kohm; No. of Turns: 25Turns; Potentiometer Mounting: Through Hole; Product Range: 3290H Series; Power Rating: 1W; Resistance Tolerance: ± 5%; MSL: -; Resolution: 0.17%