TT Electronics P160KN-0QD15B10K
Potentiometer, Conductive Plastic, 0.2W, 10000ohm, 20% +/-Tol, 1 Turn(s)
IHS
Datasheet5ページ7年前
element14 APAC
在庫履歴
3か月間の傾向:
+0.15%
CADモデル
ソースeCADmCADファイル
Component Search Engine
シンボルフットプリント
3Dダウンロード
EE Concierge
関連部品
TT ElectronicsP160KN2-0QA25B10K
TT ElectronicsP090S-14T20BR10K
Potentiometer, Conductive Plastic, 0.03W, 10000ohm, 20% +/-Tol, 1 Turn(s)
TT ElectronicsP090L-02F25BR10K
PanasonicEVU-E2AF25D14
Res POT 10K Ohm 20% 0.05W 1(Elec)/1(Mech)Turn 6mm (27.4 X 9.8 X 19.3mm) Pin Bracket Mount/Through Hole Bulk
Trimmer Potentiometers 10Kohms 10mm Rnd Top adj
Trimmer Potentiometers 10Kohms 10mm Rnd Side adj
説明
P160 Series 10 kOhm ±20% 0.2 W PC Pins Panel Mount Rotary Potentiometer
Res Conductive Plastic POT 10K Ohm 20% 0.2W(1/5W) 1(Elec)/1(Mech)Turns 6mm (24.5 X 17 X 21mm) Pin Panel Mount/Through Hole Box/Tray
ROTARY POTENTIOMETER, 10KOHM, 16MM, 20%, 200mW; Track Resistance: 10kohm; No. of Turns: 1Turns; Track Taper: Linear; Power Rating: 200mW; Resistance Tolerance: ± 20%; Product Range: P160 Series; Potentiometer Mounting: Panel Mo
Rotary Potentiometer, 10Kohm, 16Mm, 20%, 200Mw; Rango De Producto:Serie P160; Resistencia De La Pista:10Kohm; Variación:Linear; Número De Giros:1; Potencia Nominal:200Mw; Potenciómetro, Montaje:Through Hole; Diámetro Del Eje:6Mm |Tt Electronics / Bi Technologies P160KN-0QD15B10K