TT Electronics P120K-Y20BR50K
Potentiometer, Conductive Plastic, 0.05W, 50000ohm, 20% +/-Tol, 1 Turn(s)
Production
価格と在庫
データシート & ドキュメント
IHS
Datasheet5ページ6年前
Arrow Electronics
在庫履歴
3か月間の傾向:
-0.00%
CADモデル
ソースeCADmCADファイル
Component Search Engine
シンボルフットプリント
3Dダウンロード
サプライチェーン
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
関連部品
TT ElectronicsP091S-QC15BR50K
TT ElectronicsP091N-QC25BR50K
PanasonicEVU-E2AF25B54
POTENTIOMETER ROTARY 9MM PLASTIC SHAFT HORIZONT SINGLE NO BUSHING 50K EVU SERIES
PanasonicEVU-E2KFK4D54
Res POT 50K Ohm 20% 0.05W 1(Elec)/1(Mech)Turn 6mm (27.4 X 19.8mm) Pin Bracket Mount/Through Hole Bulk
PanasonicEVU-F2LFL3D54
POTENTIOMETER 9MM PLASTIC SHAFT VERTICAL SINGLE PLASTIC SLEEVE 50KOHM EVU SERIES
POTENTIOMETER CARBON SNAP IN CLIP 50 KOHM DUAL GANG POWER 0.05W PTV SERIES
説明
Potentiometers 12mm Rotary Panel Potentiometer
POT 50K OHM 1/20W PLASTIC LINEAR
Res Conductive Plastic POT 50K Ohm 20% 0.05W(1/20W) 1(Elec)/1(Mech)Turns 6mm (26 X 21.2mm) Pin Bracket Mount/Through Hole Box/Tray
Rotary Pot, 50K, 0.05W, 20%, Th; Track Resistance:50Kohm; No. Of Turns:1Turns; Track Taper:Linear; Power Rating:50Mw; Resistance Tolerance:± 20%; Product Range:P120 Series; Potentiometer Mounting:Through Hole; Shaft Diameter:6Mm Rohs Compliant: Yes |Tt Electronics/bi Technologies P120K-Y20BR50K