TT Electronics 93PR10KLF
Res Cermet Trimmer 10K Ohm 10% 1W 1Turn Pin Thru-Hole Box
Production
価格と在庫
データシート & ドキュメント
IHS
Datasheet3ページ7年前
Upverter
Master Electronics
Newark
Sager Electronics
在庫履歴
3か月間の傾向:
-74.12%
CADモデル
ソースeCADmCADファイル
Component Search Engine
シンボルフットプリント
3Dダウンロード
EE Concierge
SnapEDA
ダウンロード
Ultra Librarian
ダウンロード
サプライチェーン
Country of OriginMexico
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.40.80.50
Introduction Date2006-03-22
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
関連部品
Trimmer, Single Turn, Cermet, Top Adjust, 10 kohm, Through Hole, 1 Turns
Trimmer - 3/8In Sq St Cermet Rohs Compliant: Yes |Bourns, Inc. 3386P-1-103LF
Trimmer, Cermet, 0.5W, 10000ohm, 10% +/-Tol, 100ppm/Cel, 1 Turn(s)
Res Cermet Trimmer 10K Ohm 10% 0.5W 1(Elec)/1(Mech)Turn (6.6 X 7 X 4.7mm) Pin Thru-Hole Tube
TT Electronics82PR10KLF
Res Cermet Trimmer 10K Ohm 10% 0.5W(1/2W) 1(Elec)/1(Mech)Turn (6.35 X 3.56mm) Pin Thru-Hole Box
TT Electronics72PR10KLF
Res Cermet Trimmer 10K Ohm 10% 1/2W 1(Elec)/1(Mech)Turn (9.53 X 9.53 X 4.75mm) Pin Thru-Hole Box
説明
Trimmer, Cermet, 1W, 10000ohm, 200V, 10% +/-Tol, 100ppm/Cel, 1 Turn(s)
TRIMMER POTENTIOMETER, 10KOHM 1TURN THROUGH HOLE; Trimmer Type:Single Turn; Element Material:Cermet; Adjustment Type:Top Adjust; Track Resistance:10kohm; Potentiometer Mounting:Through Hole; No. of Turns:1Turns; Power Ra
Trimmer Potentiometer, 10Kohm 1Turn Through Hole; Rango De Producto:Serie 93; Resistencia De La Pista:10Kohm; Número De Giros:1; Potencia Nominal:1W; Tolerancia De Resistencia:± 10%; Coeficiente De Temperatura:± 100Ppm/°C |Tt Electronics / Bi Technologies 93PR10KLF