KYOCERA AVX SA101C102KARTB
Sa 1NF Ceramic Multilayer Cap, 100V DC, +125C, X7R Dielectric, +/-10%, Through Hole
データシート
価格と在庫
DistributorSKUMinPkg
RS (Formerly Allied Electronics)SA101C102KARTB025Bulk
3h
データシート & ドキュメント
RS (Formerly Allied Electronics)
Datasheet6ページ17年前
在庫履歴
3か月間の傾向:
-88.00%
関連部品
Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - Leaded 100V 1000pF X7R 10%
Yageo GroupC317C102K1R5TA
Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - Leaded 100V 1000pF X7R 10% LS=5.08mm
Yageo GroupC315C102K1R5TA
Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - Leaded 100V 1000pF X7R 10% LS=2.54mm
KYOCERA AVXSR151C102KARTR2
Cap Ceramic 0.001uF 100V X7R 10% Radial 2.54mm 125°C T/R
RDE Radial Ceramic Capacitor 0.157Lx0.098W 4.00mmx2.50mm X7R ±10% 1000pF
KYOCERA AVXSA051C102KAR
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 100V, 10% +Tol, 10% -Tol, X7R, 15% TC, 0.001uF, Through Hole Mount
説明
CAPACITOR 0.001UF 100V CAPACITOR 0.001UF 100V; CAPACITANCE:0.001UF; VOLTAGE RATING, DC:100V; CAPACITOR DIELECTRIC TYPE:CERAMIC MULTI-LAYER; SERIES:SA; TOLERANCE, :10%; TOLERANCE, -:10%; TEMP, OP. MAX:125(DEGREE C); TEMP, OP. ;ROHS COMPLIANT: YES
CAPACITOR, 0.001UF, 100V; Dielectric Characteristic:X7R; Capacitance:1000pF; Capacitance Tolerance:± 10%; Voltage Rating:100V; Capacitor Case Style:Axial Leaded; Capacitor Mounting:SMD; Operating Temperature Range:-55°C to +125°C; SVHC:No SVHC (15-Dec-2010); Body Diameter:2.54mm; Climatic Category:55/125/56; External Length / Height:4.32mm; Insulation Resistance:1Mohm; Lead Diameter:0.508mm; Lead Length:20mm; No. of Pins:2; Operating Temperature Max:125°C; Operating Temperature Min:-55°C; Package / Case:Axial; Proof Voltage:250V; Series:SA; Temperature Coeff. +:20ppm/°C; Temperature Coeff. -:20ppm/°C; Temperature Coefficient:± 20ppm/°C; Tolerance +:10%; Tolerance -:10%; Voltage Rating VDC:100V