Advanced Energy AVO250-48S28B-6L
Isolated DC/DC Converters 250W 36-75Vin 28V 9A 1/8 Brick Neg logic
IHS
Datasheet5ページ5年前
Sager Power Systems
在庫履歴
3か月間の傾向:
+36.20%
CADモデル
ソースeCADmCADファイル
Component Search Engine
シンボルフットプリント
3Dダウンロード
サプライチェーン
Country of OriginPhilippines
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Introduction Date2014-09-16
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
関連部品
Advanced EnergyALO10B48-L
DC-DC Regulated Power Supply Module, 1 Output, 120W, Hybrid
Module DC-DC 1-OUT 28V 2.67A 75W 8-Pin 1/8-Brick
Advanced EnergyAEO10B48N-6L
Murata Power SolutionsULT-3.3/7.5-D48P-C
Module DC-DC 1-OUT 3.3V 7.5A 24.75W 8-Pin 1/32-Brick T/R
Power Supply; DCDC; PCB Mount; Eighth Brick; Input 48VDC; Output 12V 7A; 84W
Module DC-DC 1-OUT 12V 7.5A 90W 8-Pin 1/16-Brick
説明
DC-DC Regulated Power Supply Module, 1 Output, 250W, Hybrid
Module DC-DC 1-OUT 28V 9A 250W 8-Pin 1/8-Brick
250W, 36 - 75Vin, 28V@ 9A, 93% Eff, Eighth Brick Baseplate, Negative Logic/Pin Length: 3.8Mm |Artesyn Embedded Technologies AVO250-48S28B-6L