APEM Q8R1BXXG12E
LED Panel Mount Indicator Uni-Color Green 40mcd Automotive 2-Pin
Production
価格と在庫
データシート & ドキュメント
IHS
Datasheet7ページ3年前
Farnell
Newark
Electro Sonic
Master Electronics
在庫履歴
3か月間の傾向:
-1.47%
サプライチェーン
Country of OriginUK
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8541.40.20.00
Introduction Date2005-04-28
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
説明
LED INDICATOR SEALED 8MM RECESSED BLACK CHROME FIXED GREEN 12VDC SOLDER
Single Color LED, Green, Diffused
Led Panel Mount Indicator, Green, 8 Mm, 12 Vdc, 20 Ma, 60 Mcd, Ip67 Rohs Compliant: Yes |APEM Inc. Q8R1BXXG12E
LED Indicator 8mm Recessed 12VDC IP67
8mm recessed black bezel IP67 sealed GREEN 12V
LED PNL IND GREEN DIFF 5MM SLDR
APEM 8 mm Fixed Green panel mount LED with Black Chrome Recessed Bezel Solder Lug / Fastons (2.8x0.8) Terminals and IP67 Sealing Voltage is configured at 12 VDC .
LED INDICATOR, PANEL, 8MM, GREEN, 12VDC; LED Colour: Green; Operating Voltage: 12VDC; Mounting Hole Dia: 8mm; Forward Current If: 20mA; Luminous Intensity: 60mcd; IP / NEMA Rating: IP67; Product Range: Q Series; SVHC: No SVHC (1