APEM Q6R1CXXR12E
LED Panel Mount Indicator Uni-Color Red 40mcd Automotive 2-Pin
データシート & ドキュメント
3か月間の傾向:
-3.65%
Introduction Date2005-04-28
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 6 months ago)
説明
Single Color LED, High Efficiency Red, Diffused
LED INDICATOR SEALED 6MM RECESSED BRIGHT CHROME FIXED RED 12VDC SOLDER
LED Indicator 6mm Recessed 12VDC IP67
APEM 6mm Panel Mount Bright Chrome Bezel with Fixed Light Red LED with Recessed Bezel style and Solder Lug Terminals . 12VDC Voltage
Panel Mount Indicator, Led, 6Mm, Red, 2V; Led Color:Red; Operating Voltage:12Vdc; Mounting Hole Dia:6Mm; Forward Current If:20Ma; Luminous Intensity:40Mcd; Ip/Nema Rating:Ip67; Product Range:Q Series; Forward Voltage:2V Rohs Compliant: Yes |APEM Inc. Q6R1CXXR12E