APEM Q6R1CXXG12E
Q Series Round with Domed Top 1 LED LED Panel Indicator 12V 20mA 100° 40mcd
データシート & ドキュメント
RS (Formerly Allied Electronics)
Electro Sonic
在庫履歴
3か月間の傾向:
-12.61%
Introduction Date2005-04-28
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
説明
LED Panel Mount Indicator Uni-Color Green 50mcd 2-Pin
APEM 6mm Panel Mount Bright Chrome Bezel with Fixed Light Green LED with Recessed Bezel style and Solder Lug Terminals . 12VDC Voltage
LED INDICATOR, PANEL, 6MM, GREEN, 12VDC; LED Colour: Green; Operating Voltage: 12VDC; Mounting Hole Dia: 6mm; Forward Current If: 20mA; Luminous Intensity: 40mcd; IP / NEMA Rating: IP67; Product Range: Q Series; SVHC: No SVHC (1