APEM Q6R1BXXR12E
LED Panel Mount Indicator Uni-Color Red 40mcd 2-Pin
データシート & ドキュメント
RS (Formerly Allied Electronics)
Electro Sonic
在庫履歴
3か月間の傾向:
-2.96%
Introduction Date2005-04-28
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 6 months ago)
説明
Single Color LED, High Efficiency Red, Diffused
LED INDICATOR SEALED 6MM RECESSED BLACK CHROME FIXED RED 12VDC SOLDER
LED Indicator 6mm Recessed 12VDC IP67
6mm recessed black bezel IP67 sealed RED 12V
APEM 6mm Panel Mount Black Chrome Bezel with Fixed Light Red LED with Recessed Bezel style and Solder Lug Terminals . 12VDC Voltage
Panel Mount Indicator, Led, 6Mm, Red, 2V; Led Color:Red; Operating Voltage:12Vdc; Mounting Hole Dia:6Mm; Forward Current If:20Ma; Luminous Intensity:40Mcd; Ip/Nema Rating:Ip67; Product Range:Q Series; Forward Voltage:2V Rohs Compliant: Yes |APEM Inc. Q6R1BXXR12E