APEM Q6R1BXXB12E
LED Panel Mount Indicator Uni-Color Blue 1200mcd 2-Pin
Production
価格と在庫
データシート & ドキュメント
IHS
Datasheet6ページ3年前
Newark
Master Electronics
RS (Formerly Allied Electronics)
在庫履歴
3か月間の傾向:
+0.00%
サプライチェーン
Country of OriginUK
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8541.40.20.00
Introduction Date2005-04-28
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
説明
APEM 6mm Panel Mount Black Chrome Bezel with Fixed Light Blue LED with Recessed Bezel style and Solder Lug Terminals . 12VDC Voltage
Single Color LED, Blue, Diffused
LED Indicator 6mm Recessed 12VDC IP67
6mm recessed black bezel IP67 sealed BLUE 12V
LED PNL IND BLUE DIFF 3MM SLDR
Panel Mount Indicator, Led, 6Mm, Blue, 3.8V; Led Color:Blue; Operating Voltage:12Vdc; Mounting Hole Dia:6Mm; Forward Current If:20Ma; Luminous Intensity:1.2Cd; Ip/Nema Rating:Ip67; Product Range:Q Series; Forward Voltage:3.8V Rohs Compliant: Yes |APEM Inc. Q6R1BXXB12E