APEM Q6P1BXXR24E
LED Panel Mount Indicator Uni-Color Red 40mcd Automotive 2-Pin
Production
価格と在庫
データシート & ドキュメント
IHS
Datasheet6ページ3年前
Newark
Master Electronics
RS (Formerly Allied Electronics)
Electro Sonic
在庫履歴
3か月間の傾向:
-27.08%
サプライチェーン
Country of OriginUK
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8541.40.20.00
Introduction Date2005-04-28
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
説明
Single Color LED, High Efficiency Red, Diffused
LED INDICATOR SEALED 6MM PROMINENT BLACK CHROME FIXED RED 24VDC SOLDER
Led Panel Mount Indicator, Red, 6 Mm, 24 Vdc, 20 Ma, 40 Mcd, Ip67 Rohs Compliant: Yes |APEM Inc. Q6P1BXXR24E
LED Indicator 6mm Prominent 24VDC IP67
6mm prominent black bezel IP67 sealed RED 24V
APEM 6mm Panel Mount Black Chrome Bezel with Fixed Light Red LED with Prominent Bezel style and Solder Lug Terminals . 24VDC Voltage
LED INDICATOR, PANEL, 6MM, RED, 24VDC; LED Colour: Red; Operating Voltage: 24VDC; Mounting Hole Dia: 6mm; Forward Current If: 20mA; Luminous Intensity: 40mcd; IP / NEMA Rating: IP67; Product Range: Q Series; SVHC: No SVHC (15-Ja