APEM Q6P1BXXG24E
LED Panel Mount Indicator Uni-Color Green 50mcd Automotive 2-Pin
データシート & ドキュメント
RS (Formerly Allied Electronics)
Electro Sonic
在庫履歴
3か月間の傾向:
-1.92%
Introduction Date2005-04-28
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
説明
Q Series Round with Domed Top 1 LED LED Panel Indicator 24V 20mA 100° 40mcd
APEM 6mm Panel Mount Black Chrome Bezel with Fixed Light Green LED with Prominent Bezel style and Solder Lug Terminals . 24VDC Voltage
Panel Mount Indicator, Led, 6Mm, Green, 2.2V; Led Color:Green; Operating Voltage:24Vdc; Mounting Hole Dia:6Mm; Forward Current If:20Ma; Luminous Intensity:40Mcd; Ip/Nema Rating:Ip67; Product Range:Q Series; Forward Voltage:2.2V Rohs Compliant: Yes |APEM Inc. Q6P1BXXG24E