APEM Q6P1BXXG12E
LED Panel Mount Indicator Uni-Color Green 50mcd Automotive 2-Pin
Production
価格と在庫
データシート & ドキュメント
IHS
Datasheet6ページ3年前
Newark
element14 APAC
Master Electronics
RS (Formerly Allied Electronics)
在庫履歴
3か月間の傾向:
-0.35%
サプライチェーン
Country of OriginUK
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8541.40.20.00
Introduction Date2005-04-28
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
説明
LED INDICATOR SEALED 6MM PROMINENT BLACK CHROME FIXED GREEN 12VDC SOLDER
Single Color LED, Green, Diffused
PANEL MOUNT INDICATOR, LED, 6MM, GREEN, 2.2V
LED Indicator 6mm Prominent 12VDC IP67
6mm prominent black bezel IP67 sealed GREEN 12V
LED PNL IND GREEN DIFF 3MM SLDR
APEM 6mm Panel Mount Black Chrome Bezel with Fixed Light Green LED with Prominent Bezel style and Solder Lug Terminals . 12VDC Voltage
Panel Mount Indicator, Led, 6Mm, Green, 2.2V; Led Color:Green; Operating Voltage:12Vdc; Mounting Hole Dia:6Mm; Forward Current If:20Ma; Luminous Intensity:40Mcd; Ip/Nema Rating:Ip67; Product Range:Q Series; Forward Voltage:2.2V Rohs Compliant: Yes |APEM Inc. Q6P1BXXG12E