APEM Q16P1BXXY12E
LED Panel Mount Indicator Uni-Color Yellow 30mcd Automotive 2-Pin
データシート & ドキュメント
IHS
Datasheet8ページ6年前
Electro Sonic
Master Electronics
RS (Formerly Allied Electronics)
在庫履歴
3か月間の傾向:
+0.00%
サプライチェーン
Country of OriginUK
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8541.40.20.00
Introduction Date2008-01-04
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 6 months ago)
関連部品
LED signal light, 24 V (DC), yellow, 4 mcd, Mounting Ø 16 mm, pitch 1.25 mm, LED number: 1
LED Panel Mount Indicator Uni-Color Yellow 4mcd Automotive 2-Pin
LED Panel Mount Indicator Uni-Color Yellow 50mcd Automotive 2-Pin
Pushbutton Switch, SPDT, Momentary, 6A, 24VDC, Quick Connect Terminal, Panel Mount
PUSHBUTTON SWITCH, SPDT, ON-ON, 125V AC/24V DC, QC 0.110", P16 SERIES
説明
LED INDICATOR SEALED 16MM METAL PROMINENT BLK CHROME FIXED YELLOW 12VDC SOLDER
Single Color LED, Yellow, Diffused
LED Indicator 16mm Prominent 12VDC IP67
16mm prominent black bezel IP67 sealed YELLOW 12V
Panel Mount Indicator, Led, 16Mm, Yellow, 2.1V; Led Color:Yellow; Mounting Hole Dia:16Mm; Forward Current If:20Ma; Luminous Intensity:30Mcd; Forward Voltage:2.1V; Supply Voltage:12V; Viewing Angle:100° Rohs Compliant: Yes |APEM Inc. Q16P1BXXY12E