APEM Q16P1BXXG220E
Led Indicator 16Mm Rohs Compliant: Yes |APEM Inc. Q16P1BXXG220E
Production
価格と在庫
データシート & ドキュメント
IHS
Datasheet8ページ6年前
Electro Sonic
在庫履歴
3か月間の傾向:
-32.43%
サプライチェーン
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 6 months ago)
説明
Single Color LED, Green, Diffused
APEM Q16P1BXXG220E LED Indicator Light Green 230V AC
LED Indicator 16mm Prominent 220VAC IP67
LED PNL IND GREEN DIFF 10MM SLDR
Forward Current (If) mA = 3 / Luminous Intensity mcd = 60 / Operating Voltage Max. V = 220 / Termination Type = Solder Lug / Faston 2.8 x 0.8 mm / AC or DC Operation = AC / IP / NEMA Rating = IP67 / Mounting Hole Diameter mm = 16 / Illumination Type = Fixed / LED Colour = Green