Analog Devices MAX1793EUE18+
1A LDO Has Only 210mV Dropout Voltage, Fits in 1.7W Package, Which Is 30% Smaller Than SOT23
Production
価格と在庫
データシート & ドキュメント
Analog Devices
Official datasheet0ページ0年前
Augswan
ShanghaiCT
DigiKey
在庫履歴
3か月間の傾向:
+0.00%
CADモデル
ソースeCADmCADファイル
Ultra Librarian
シンボルフットプリント
ダウンロード
サプライチェーン
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 5 days ago)
Manufacturer Lifecycle StatusPRODUCTION (Last Updated: 5 days ago)
関連部品
Analog DevicesMAX8869EUE18+
LDO Regulator Pos 0.8V to 5V1.8V 1A Automotive 16-Pin TSSOP EP / IC REG LDO 1.8V/ADJ 1A 16TSSOP
Analog DevicesMAX8869EUE25+
MAX8869 Series 2.5 V ±1 % SMT Fixed/Adjustable Voltage Reference - TSSOP-16
Analog DevicesMAX8869EUE50+T
LDO Regulator Pos 0.8V to 5V5V 1A 16-Pin TSSOP EP T/R
Texas InstrumentsTPS76833QPWP
1-A, 10-V, low-dropout voltage regulator with power good & enable 20-HTSSOP -40 to 125
説明
Ciiva
FIXED/ADJUSTABLE POSITIVE SINGLE OUTPUT LDO REGULATOR; No. of Terminals: 16; Package Code: HTSSOP; Terminal Form: GULL WING; Maximum Input Voltage Absolute: 6 V; Maximum Voltage Tolerance: 3 %;
Ldo, Fixed, 1.8V, 1A, Tssop-16; Output Type:fixed; Input Voltage Min:2.5V; Input Voltage Max:5.5V; Fixed Output Voltage Nom.:1.8V; Adjustable Output Voltage Min:-; Adjustable Output Voltage Max:-; Output Current:1A Rohs Compliant: Yes