Analog Devices DS1881E-050+T&R
DS1881 Series 64 Tabs I2C 50 kOhm Non-Volatile SMT Digital POT - TSSOP-16
Production
価格と在庫
データシート & ドキュメント
Future Electronics
Datasheet16ページ19年前
Analog Devices
ShanghaiCT
在庫履歴
3か月間の傾向:
-0.47%
CADモデル
ソースeCADmCADファイル
Component Search Engine
シンボルフットプリント
3Dダウンロード
サプライチェーン
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 days ago)
Manufacturer Lifecycle StatusPRODUCTION (Last Updated: 4 days ago)
関連部品
Analog DevicesDS1882E-050+
Digital Potentiometer 45kOhm 64POS Non-Volatile Log Automotive 16-Pin TSSOP
Analog DevicesDS1882E-050+T&R
Provides Low-Noise, Low-Distortion Digital Volume Control for Dual-Supply Applications
Analog DevicesDS1855E-010+T&R
Digital Potentiometer 10kOhm 100/256POS Non-Volatile Linear 14-Pin TSSOP T/R
Analog DevicesAD5251BRU100
IC DCP DUAL 100K 64POS 14TSSOP
Analog DevicesAD5242BRUZ10-RL7
Digital Potentiometer, 2 Func, 10000ohm, 2-wire Serial Control Interface, 256 Positions, PDSO16
Digital Potentiometer 10kOhm 64POS Non-Volatile Linear 20-Pin TSSOP T/R
説明
Provides Low-Noise, Low-Distortion Digital Volume Control for Single-Supply Applications
Ciiva
±20% I2C 2.7V~5.5V 45kΩ TSSOP-16 Digital Potentiometers ROHS
DUAL 45K DIGITAL POTENTIOMETER 2-WIRE SERIAL CONTROL INTERFACE 64 POSITIONS PDSO16
Digital Potentiometer 64POS 45k Ohm Dual 16-Pin TSSOP T/R
NON VOLATILE DIG POTENTIOMETER, TSSOP-14; End To End Resistance: 45kohm; No. of Pots: Dual; Control Interface: I2C, Serial; Track Taper: Logarithmic; Resistance Tolerance: ± 20%; Supply Voltage Min: 2.7V; Supply Voltage Max: 5.5V; Potentiometer IC Case Style: TSSOP; No. of Pins: 16Pins; No. of Steps: 64; Temperature Coefficient: ± 30ppm/°C; Operating Temperature Min: -40°C; Operating Temperature Max: 85°C; Product Range: -; Automotive Qualification Standard: -; RoHS Phthalates Compliant: Yes; MSL: MSL 1 - Unlimited; SVHC: No SVHC (15-Jan-2018)