Amphenol FCE17A15AD250
Filter D-Sub Connectors, Input Output Connectors, FCE17 series, 15pin, Adaptor, 1000pF
Production
価格と在庫
データシート & ドキュメント
Master Electronics
Datasheet1ページ8年前
Datasheet3ページ9年前
Farnell
JRH Electronics
Electro Sonic
RS (Formerly Allied Electronics)
在庫履歴
3か月間の傾向:
Restocked
CADモデル
ソースeCADmCADファイル
SnapEDA
フットプリント
3Dダウンロード
サプライチェーン
Country of OriginIndia
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8536.69.40.30
Introduction Date2008-10-31
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 weeks ago)
関連部品
TE Connectivity5-747905-2
D Sub Connector, Standard, Receptacle, AMPLIMITE HDP-20 Series, 9 Contacts, DE, Solder Cup
TE Connectivity5-747904-2
D Sub Connector, Standard, Plug, AMPLIMITE HDP-20 Series, 9 Contacts, DE, Solder Cup
CONN D-SUB PLUG 9POS IDC / 9 Position D-Sub Plug, Male Pins Connector
HARTING Elektronik09672095604
Conn D-Sub M 9 POS Solder Cup ST Panel Mount 9 Terminal 1 Port
HARTING Elektronik09672255604
Conn D-Sub M 25 POS Solder Cup ST Panel Mount 25 Terminal 1 Port
CONNECTOR, STD D SUB, PLUG, 9POS, SOLDER; Product Range:HARTING - D-Sub Standard
説明
D Sub Connector Adapter, 1000pF, Plug, 15 Ways, Receptacle, 15 Ways
Conn D-Sub Adapter PIN/SKT 15/15 POS 1.37mm STCable Mount 1 Port
ADAPTOR, D SUB, M/F, 1000PF, 15WAY; D Sub Connector A: -; Convert From Gender: Plug; Convert From Positions: 15Ways; D Sub Connector B: -; Convert To Gender: Receptacle; Convert To Positions: 15Ways; Product Range: FCE Series;
ADAPTER, DSUB, M/F, 1000PF, 15WAY; SVHC:No SVHC (19-Dec-2011); Series:FCE17; Connector Type:Filtered D Sub Gender Changer; Convert From:DB-15 Male; Convert From Connector:Standard D Sub; Convert From Gender:Plug; Convert From Positions:15; Convert To Connector:Standard D Sub; Convert To Gender:Receptacle; Convert To Positions:15; Current Rating:5A