Amphenol 95278-401A16LF
Conn Unshrouded Header HDR 16 POS 2.54mm Solder ST SMD T/R
Production
価格と在庫
データシート & ドキュメント
IHS
Datasheet2ページ10年前
在庫履歴
3か月間の傾向:
Restocked
サプライチェーン
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8536.69.40.40
Introduction Date2006-02-09
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 8 months ago)
関連部品
Amphenol Communications Solutions95278-402-16LF
Conn Unshrouded Header HDR 16 POS 2.54mm Solder ST SMD Poly Bag
Amphenol Communications Solutions95278-101-16LF
Conn Unshrouded Header HDR 16 POS 2.54mm Solder ST Top Entry SMD BergStik® Bulk
Amphenol Communications Solutions54202-G30-08
Board Connector, 16 Contact(s), 2 Row(s), Male, Straight, Surface Mount Terminal
Pin Header, Board-to-Board, 2.54 mm, 2 Rows, 16 Contacts, Surface Mount, TSM Series
Pin Header, Vertical Pin, Board-to-Board, 2.54 mm, 2 Rows, 16 Contacts, Surface Mount, TSM Series
12pin 2.54mm 2 2.54mm Breakaway,Header,Push-Pull 3A 3.81¦Ìm SMD,P=2.54mm 15.24mm*5.08mm*6.99mm
説明
Board Connector, 16 Contact(s), 2 Row(s), Male, Straight, 0.1 inch Pitch, Surface Mount Terminal, Locking, Black Insulator
BergStik®, Board to Board connector, Unshrouded Header, SMT, Double Row, 16 Positions, 2.54 mm Pitch, Vertical, Tin plating, 5.84 mm (0.23 in.) Mating
Conn, Header, 16Pos, 2Row, 2.54Mm, Smt; Connector Systems:Board-To-Board; Pitch Spacing:2.54Mm; No. Of Rows:2Rows; No. Of Contacts:16Contacts; Contact Termination Type:Surface Mount Straight; Product Range:Bergstik 95278 Series Rohs Compliant: Yes |Amphenol Communications Solutions 95278-401A16LF