Amphenol Sine Systems T3203000U
Circular Connector, 3 Contact(s), Brass/Zinc Alloy, Female, Solder Terminal, Receptacle
IHS
Datasheet1ページ5年前
Newark
RS (Formerly Allied Electronics)
Amphenol
Farnell
在庫履歴
3か月間の傾向:
+163%
サプライチェーン
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8536.69.40.20
Introduction Date1998-08-01
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
関連部品
Amphenol IndustrialMS3102A18-3S
Conn MIL-DTL-5015 Circular SKT 2 POS Solder ST Box Mount 2 Terminal 1 Port
ITT / CannonMS3102E10SL-4S
Conn MIL-C-5015 Circular SKT 2 POS Solder ST Box Mount 2 Terminal 1 Port
ITT / CannonMS3102E10SL-4P
Conn MIL-DTL-5015 Circular PIN 2 POS Solder Cup ST Panel 2 Terminal 1 Port
Amphenol IndustrialMS3102E12S-3S
Amphenol IndustrialMS3102E18-3S
ITT / CannonMS3102R12S-3S
説明
Connector M16 Circular Socket 2 Position Solder Straight Panel Mount 2 Terminal 1 Port
Connector; 2; Female; 20 to 26 AWG; 6 mm; 300 V; 5 A; > 1012 Ohms; Die Cast
Circular Connector Receptacle 2 Position Panel; Product Range:C091A Series; Circular Connector Shell Style:Panel Mount Receptacle; No. Of Contacts:2Contacts; Circular Contact Type:Solder Socket; Coupling Style:-; Contact Material:- Rohs Compliant: Yes |Amphenol Sine/tuchel T 3203 000
Shell Type = Receptacle / Mounting Type = Panel Mount / Body Orientation = Straight / Coupling Method = Screw / Contacts = 2 / Contact Gender = Socket / Contact Termination Type = Solder / Contact Plating = Silver / Shell Material = Die-Cast Zinc Alloy / Shell Plating = Nickel / IP Rating = IP40 / Combustibility Class = UL 94 V-0 / Standards Met = EN / Standards Met = IEC / Standards Met = UL Listed / Current Rating A = 10 / Voltage Rating V = 300 / Operating Temperature Min. °C = -40 / Operating Temperature Max. °C = 100 / Series = C 091 A