Amphenol Industrial ZP-4116-36L
Socket Contact, 16 AWG, Crimp, Silver Plated, Star-line Series
IHS
Datasheet104ページ14年前
element14 APAC
在庫履歴
3か月間の傾向:
+136%
サプライチェーン
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
関連部品
Female stamped and formed crimp contact, size #16, on a reel, Gold and Nickel plating
Female stamped and formed crimp contact, size #16, on a reel, Gold and Tin plating
RADSERT PCB CONNECTION, SOLDER, SHORT, 3.6MM, UP TO 70 A
AL00 WALL MOUNT RECEPTACLE, COMPOSITE, CLASS U, SIZE 13,10#20 CRIMP SOCKET, UNPLATED
AL00 WALL MOUNT RECEPTACLE, COMPOSITE, CLASS U, SIZE 13,8#20 CRIMP SOCKET, UNPLATED
説明
QT JA09192023 ICC 14-16 WEEKS AOC
Circular MIL Spec Contacts
Standard Line Contact
CRIMP SKT, STARLINE, 16 AWG
STARLINE CON SKT 16 MOD II
SOCKET CONTACT SIZE 16 AWG