Amphenol Communications Solutions SFW20S-2STME1LF
Conn FFC/FPC Connector SKT 20 POS 1mm Solder ST SMD Embossed T/R
IHS
Datasheet8ページ18年前
Farnell
element14 APAC
Master Electronics
_legacy Avnet
在庫履歴
3か月間の傾向:
-26.53%
CADモデル
ソースeCADmCADファイル
SnapEDA
3Dダウンロード
サプライチェーン
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 8 months ago)
関連部品
Amphenol Communications SolutionsSFW20R-1STE1LF
20 Position FFC, FPC Connector Contacts, Bottom 0.039" (1.00mm) Surface Mount, Right Angle
Amphenol Communications SolutionsSFW20R-1STE9LF
FFC / FPC Board Connector, Right Angle, 1 mm, 20 Contacts, Receptacle, FCI SFW-R, Surface Mount
Amphenol Communications SolutionsSFW20R-2STE1LF
Conn FFC/FPC Connector SKT 20 POS 1mm Solder RA SMD T/R
Conn FPC Connector SKT 20 POS 1mm Solder RA SMD Easy-On™ Embossed T/R
Non- ZIF connector for FFC/FPC; pitch 1.00mm; 14-contacts; SMD; side entry
FMN Series 14 Curcuit Staggered Surface Mount Reverse Top Entry Connector
説明
1.00mm Flex Connector, SFW Straight series, 20 Position, Top Entry Surface Mount, ZIF, with Mount Plate
SFW RoHS Compliant 2007 Straight FFC, FPC (Connector/Contact Type) Connector UL94V-0 30mOhm 85C 1A
FFC/FPC Connector, 20 Contact(s), 1 Row(s), Female, Straight, 0.039 inch Pitch, Surface Mount Terminal
SFW20S-2STME1LF-SFWS | Amphenol FCI (Amphenol CS) SFW20S2STME1LF
FFC FPC Connectors 20P TOP SMT ZIF W/ MOUNTING PLATE
CONN FFC FPC VERT 20POS 1MM SMD
L-845/722 Hex Wrench Installation Tool
-55閳╁剤+105閳 20P Single-sided contact points/Vertical Standing paste 1mm Plugin,P=1mm FFC, FPC (Flat Flexible) Connector Assemblies ROHS