Amphenol Communications Solutions SFW10R-3STAE1LF
Conn FFC/FPC Connector SKT 10 POS 1mm Solder RA SMD Embossed T/R
Production
価格と在庫
データシート & ドキュメント
_legacy Avnet
Datasheet8ページ16年前
Master Electronics
サプライチェーン
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Introduction Date2009-11-02
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 8 months ago)
関連部品
Amphenol Communications SolutionsSFW8R-1STAE1LF
Conn FFC/FPC Connector SKT 8 POS 1mm Solder RA SMD Embossed T/R
Amphenol Communications SolutionsSFW8R-2STAE1LF
Amphenol Communications SolutionsSFW11S-2STE1LF
1.00mm Flex Connector, SFW Straight series, 11 Position, Top Entry Surface Mount, ZIF .
説明
Sfw10r-3Stae1lf-Ffc/Fpc Conn / Tap/Rl Rohs Compliant: Yes
FFC/FPC Connector, 10 Contact(s), 1 Row(s), Right Angle, 0.039 inch Pitch, Surface Mount Terminal, Locking, Black Insulator
1mm 10pin 2.7mm FPC 1A 15.8mm*6.5mm
1.00mm Flex Connector, SFW-R series, 10 Position, Bottom side Contact, Side Entry Surface Mount ZIF Connector, Lead Free, with Cable Lock, Selective Gold plated Terminals with Tin-plate Solder-tail.